Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac


Poradňa Tlačiarne

Slovník výrazov

Tlačová technológia (spôsob tlače) - spôsob na akom princípe tlačiareň tlačí (ihličková, atramentová, laserová). 

Rýchlosť tlače - uvádza sa počet strán za minútu, ktoré dokáže tlačiareň vytlačiť. Zvyčajne sa samostatne uvádza rýchlosť farebnej a čiernobielej tlače.

Kvalita tlače (rozlíšenie) - vyjadruje maximálne rozlíšenie tlače, štandardom je kvalita 300 dpi pre tlač textov a 600 dpi pre obrázky. Čím vyššie rozlíšenie, tým vyššia kvalita výslednej tlače.

DPI (dots per inch) - základná jednotka kvality tlače. Znamená počet pixlov na štvorcový palec.

Duplex (obojstranná tlač) - tlačiareň umožňuje tlačiť súčasne na obe strany papiera.

Podporovaný formát papiera - maximálna veľkosť papiera, ktorú dokáže tlačiareň potlačiť - štandardom je podpora formátu A4 (210x297 mm), menej bežné sú formáty A3 a pre grafické účely existujú tlačiarne s podporou formátu až A0.

Kapacita zásobníka - najväčšie prípustné množstvo listov papiera, z ktorého si tlačiareň pri tlači samostatne odoberá papiere.

PictBridge - funkcia, pomocou ktorej je možné tlačiť priamo z externých zariadení.

Typ použiteľného média - uvádza média, ktoré je možné na tlačiarni potlačiť. Niektoré modely umožňujú i potlač CD/DVD nosičov.

Toner - náhradná tlačová náplň pre laserové tlačiarne.

Wi-Fi - bezdrôtové pripojenie tlačiarne k iným zariadeniam.

 

Autor: EPICOM.sk

Porovnať tlačiarne